Прес-центр

Буква закону
02 листопада 2022, 07:00
Щодо дійсності окремих документів, строк дії яких закінчився під час воєнного стану

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України постановою «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану» врегулював питання використання документів про особу, термін дії яких закінчився у період воєнного стану.

Так, згідно з останньою, під час дії воєнного стану в країні та протягом місяця після його припинення чи скасування, іноземці та особи без громадянства (крім громадян рф) можуть в’їжджати в Україну та законно перебувати на її території на підставі посвідки на тимчасове або постійне проживання, термін дії яких закінчився або які підлягають обміну після 24 лютого 2022 року.

Також, на період воєнного стану вважатимуть дійсними документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

  • паспорти громадян України у формі картки, прострочені під час війни;
  • паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеїли фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є чинними.

Документи, строк дії якого завершився під час війни, підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру» та постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» передбачаються особливості надання адміністративних послуг і проведення реєстраційних дій під час воєнного стану в країні.

Зокрема, на територіях, де не ведуться активні бойові дії, Центри надання адміністративних послуг працюють у звичному режимі та надають усі необхідні послуги.

Щодо Центрів надання адміністративних послуг на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, місцеві органи державної виконавчої влади самостійно визначають особливості надання адміністративних та інших видів послуг.

Також, 03 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 184 «Деякі питання допуску водіїв до керування транспортними засобами» та встановлено, що у період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування:

  • особа допускається до керування транспортними засобами за наявності у неї національного посвідчення водія України, виданого їй вперше на право керування транспортними засобами відповідної категорії, строк дії якого закінчився;
  • строк дії посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, у разі його закінчення у період дії воєнного стану, продовжується на рік і після цього підлягає заміні;
  • зазначені у свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів строки тимчасового ввезення на територію України транспортних засобів, що належать дипломатичним представництвам та консульським установам (крім російської федерації), представництвам міжнародних організацій в Україні, їх персоналу та членам сімей персоналу (крім російської федерації), акредитованих в установленому порядку в Міністерстві закордонних справ, а також міжурядовим організаціям та їх співробітникам, іншим представництвам іноземних юридичних осіб, які не є резидентами України (крім російської федерації), а також тимчасових реєстраційних талонів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування (крім транспортних засобів, ввезених громадянами російської федерації), які закінчилися у період дії воєнного стану, продовжуються на рік.

Також, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2022 року №190 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 і від 11 листопада 2009 р. № 1200» встановлено, що на період дії воєнного стану в Україні скасовується вимога щодо реєстрації транспортних засобів. Раніше власники транспортних засобів були зобов'язані зареєструвати їх протягом 10 днів після придбання, розмитнення або подати документи, які підтверджують поважність причин щодо відсутності можливості своєчасного її проведення.

Згідно з постановою, власники транспортних засобів зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) їх протягом дев’яноста днів з дня припинення або скасування воєнного стану.

Таким чином, згідно з вищезазначеними нормативно-правовими документами, на даний час прострочені паперові чи електронні документи продовжуватимуть діяти на всій території України до скасування воєнного стану.

Поділитися