Прес-центр

Екологія
25 червня 2021, 06:00
Щодня у світі використовується 7 мільярдів одноразових масок

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), пандемія коронавірусу вивела проблему пластикового забруднення на новий рівень. Повсюдне використання одноразових захисних масок негативно впливає на довкілля та природу, загрожуючи біологічним видам та середовищам їх проживання.

Одноразові маски, виготовлені з пластикових волокон, щодня використовуються для захисту і стримування інфекцій мільйонами людей по всьому світу. Один лише Європейський Союз споживає близько 900 мільйонів масок на день, а після цього всі вони потрапляють у відходи або поширюються в природі. Більш того, оскільки захисні маски виробляються з композитного пластику та є потенційно зараженими, їх неможливо утилізувати або відправити на переробку.

Від цієї тенденції особливо потерпають Світовий океан та всі морські екосистеми, адже у воді маски тонуть або плавають на різній глибині. Останнім часом збільшується кількість тривожних даних про риб, черепах, морських ссавців і птахів, які ковтають маски цілком або заплутуються в них.

До того ж після декількох тижнів перебування у природному середовищі, маски розпадаються на мікроволокна, які можуть накопичувати і виділяти токсичні хімічні речовини та патогенні мікроорганізми. Як наслідок, те, що було необхідним для захисту здоров'я людей по всьому світу, вкрай дорого стає для довкілля.

На думку експертів Всесвітнього фонду дикої природи, пандемія COVID-19 не повинна перешкоджати національним та глобальним амбіціям щодо скорочення використання одноразового пластику та пов’язаного з цим забруднення. Відтак, лише консолідовані зусилля світової спільноти та кожного з нас окремо допоможуть на нелегкому шляху збереження довкілля чистим та безпечним.

Поділитися