Прес-центр

Екологія
24 лютого 2022, 06:05
Що має зробити промисловість для зменшення шкідливих викидів?

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у щотижневій рубриці «Кліматична політика України» на своєму офіційному сайті розповіло про трансформацію промисловості, яка допоможе нашій країні стати кліматично-нейтральною.

Відтак, саме структурні зміни та оновлення галузі сприятимуть залученню прямих іноземних інвестицій. Крім того, одними з основних передумов зменшення викидів парникових газів в атмосферне повітря є збільшення використання відновлювальної енергетики та екологічна модернізація виробничих потужностей.

Серед заходів, які на думку Мінприроди сприятимуть Україні на шляху до кліматичної нейтральності:

  • збільшення використання відновлюваної енергетики; за прогнозами експертів, до 2050 року на електричну енергію припадатиме більша частина всієї енергії, яка використовується у промисловості, тоді як у 2019 році її було приблизно 25%;
  • оновлення фонду усіх промислових підприємств – транспорту, обладнання, будівель тощо;
  • модернізація виробничих процесів з урахуванням декарбонізації підприємств;
  • зміна виробничих ліній.

До яких позитивних наслідків для України призведе запровадження вищезазначених заходів?

  1. Збільшення конкурентоспроможності на міжнародному рівні, що в цілому покращить економіку нашої країни.

  2. Перехід на менш шкідливі виробничі процеси, що дозволить уникнути впливу механізму коригування вуглецю на кордоні з Європейським Союзом та, можливо, з іншими країнами.

  3. Покращення епідеміологічної ситуації та, як наслідок, здоров’я українців, які мешкають на територіях поблизу підприємств зі значними викидами парникових газів та забруднюючих речовин.

Слід зауважити, що за даними Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів, у 2019 році в Україні викиди парникових газів від промисловості становили 69 мільйонів тонн, що на 65% менше ніж у 1990 році.

Тоді як оновлені кліматичні цілі України передбачають можливе збільшення викидів парникових газів промисловістю до 2030 року на 16% у порівнянні з 2019 роком, що зумовлено економічним зростанням країни.

Однак, навіть у такому випадку, кількість викидів парникових газів у промисловості до 2030 року буде на 61% менше, ніж у 1990 році. Таким чином, з одного боку збільшення економічної діяльності збільшує споживання енергоресурсів, з іншого – більші доходи у цій галузі дозволяють залучати кліматичні інвестиції та модернізувати виробництво відповідно до світових екологічних засад.

Поділитися