Прес-центр

Ситуація
22 вересня 2021, 06:02
Ще одна європейська країна визнала водіїв Uber найманими працівниками

Різниця між самозайнятими особами та найманими працівниками є суттєвою у багатьох країнах, особливо, коли йдеться про захист трудових прав та оподаткування заробітної плати. Відтак, нещодавно нідерландський суд підтримав водіїв у справі щодо визначення їхнього статусу у трудових відносинах з компанією Uber.

Згідно з постановою Окружного суду Амстердаму, зазначена компанія «має оплачувати їхню роботу відповідно до колективного договору таксистів». Крім того, суд вирішив стягнути з Uber компенсацію у сумі 50 000 євро за недотримання трудової угоди на користь позивача, яким виступила Федерація голландських профспілок (з голл. Federatie Nederlandse Vakbeweging, FNV).

В організації пояснили, що судове рішення, прийняте на користь водіїв, які співпрацюють з сервісом Uber, дозволить їм отримати усі передбачені законом пільги. У тому числі йдеться про встановлену мінімальну заробітну плату для найманих працівників, оплачувані відпустки та лікарняні. Таким чином, судове рішення підтримало інтереси приблизно чотирьох тисяч нідерландських водіїв.

Однак, в компанії не зраділи рішенню Окружного суду Амстердаму. За словами глави Uber у Північній Європі Мауріц Шонфельд, «компанія розчарована цим рішенням, оскільки ми впевнені, що більшість водіїв хочуть залишатися незалежними та не можуть відмовлятися від свободи вибору часу та місця роботи».

Цікавим є те, що на початку року аналогічне рішення прийняв Верховний суд Британії. Тоді суд закріпив за місцевими водіями Uber статус найманих працівників, тоді як в компанії наполягали на статусі самозайнятих осіб.

Поділитися