Прес-центр

Екологія
10 листопада 2020, 06:05
Шахти в ОРДЛО загрожують екологічною і гуманітарною транскордонною катастрофою

Про це повідомила народний депутат, голова підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко у своєму виступі на круглому столі в Укрінформі "Ризики та захист: законодавче регулювання та практика".

"На Донбасі залишається понад 60 шахт, які українська сторона не має можливості спостерігати і контролювати. Для жителів як підконтрольних Україні, так і окупованих територій це означає, що в будь-який момент може статися затоплення цих шахт та отруєння базового джерела питної води. А за цим наслідком йде наступне — посилення гуманітарної катастрофи. Це нові хвилі внутрішньо переміщених осіб, це життя великої кількості громадян та українських військових, які зараз знаходяться в районах, залежних від питної води", — наголосила вона.

Крім того, Леся Василенко нагадала, що на деяких шахтах в ОРДЛО досі зберігаються радіоактивні відходи, які загрожують вже транскордонним забрудненням. Потенційним зараженням територій загрожує, наприклад, шахта "Комунар", на якій в радянські часи проводилися експерименти та було захоронено радіоактивні капсули.

"Це буде не просто екологічною проблемою в окремому районі нашої держави, а міжнародним зобов'язанням і відповідальністю України", — підкреслила вона.

Також, народний депутат наголосила на необхідності створення майданчика для постійного моніторингу та обговорення екологічної катастрофи в районі бойових дій на сході країни — за участю Верховної Ради України, уряду та громадянського суспільства.

Також, Леся Василенко нагадала, що 10 листопада відбудуться слухання на рівні екологічного комітету Верховної Ради України та запросила взяти участь в обговоренні всіх зацікавлених. Буде обговорюватись нагальне питання затоплених шахт в Донецькій і Луганській областях.

Поділитися