Прес-центр

Буква закону
11 жовтня 2021, 06:00
Розпочали функціонувати «Електронний суд», «Електронний кабінет» та підсистема відеоконференцзв’язку

За повідомленням Державної судової адміністрації України (далі – ДСАУ), офіційний початок роботи підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі – ЄСІТС) відбувся 05 жовтня 2021 року.

Крім того, ДСАУ наголосила, що відповідно до норм процесуальних кодексів та Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», змінюється порядок вчинення дій, пов'язаних з функціонуванням трьох підсистем (модулів) ЄСІТС – «Електронний суд», «Електронний кабінет» та підсистема відеоконференцзв’язку.

Відповідний лист за підписом заступника голови Державної судової адміністрації України Сергія Чорнуцького отримали місцеві та апеляційні суди, а також територіальні управління ДСАУ.

Йдеться про наступні зміни:

  1. Змінюється порядок та форма подачі процесуальних документів до суду.

Зокрема, набирають чинності норми процесуальних кодексів, які передбачають можливість подачі (приймання) документів в електронній формі, окрім раніше визначеного порядку їх подачі (приймання) у паперовій формі.

  1. Запроваджується обов’язок реєстрації в суді процесуальних документів, поданих в електронній формі.

Зокрема, окрім поданих до суду процесуальних документів у паперовій формі, підлягають обов’язковій реєстрації в суді також процесуальні документи в електронній формі, якщо вони подані відповідно до визначеного законом порядку.

  1. Передбачається механізм сканування процесуальних документів, які надійшли до суду у паперовій формі.
  2. Розгляд справи, її формування та зберігання, як і раніше, здійснюється у паперовій формі.

Тому документи, які надійшли до суду в електронній формі, видруковуються та приєднуються до паперових матеріалів справи для можливості їхнього розгляду у паперовій формі.

  1. Для судів запроваджується можливість надсилання сторонам справи повідомлень чи процесуальних документів в електронній формі.

Направлення судом сторонам процесу документів передбачається виключно в електронному вигляді на їх офіційну електронну адресу (за її наявності). Лише у випадку відсутності у сторони офіційної електронної адреси, повідомлення та документи надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

  1. Запроваджується можливість ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді.

Оскільки усі документи та повідомлення по справі, внесені до Автоматизованої системи документообігу суду (далі – АСДС), надсилаються до «Електронних кабінетів» користувачів в автоматичному порядку, усі зареєстровані в ЄСІТС особи мають змогу знайомитись з матеріалами справи в електронному вигляді.

  1. Запроваджується можливість надсилання засобами електронних підсистем копій документів, поданих до суду однією стороною, іншій стороні по справі, якщо вона також зареєстрована в ЄСІТС.

Такі документи надсилаються в автоматичному режимі, якщо були подані через «Електронний суд» або окремо завантажені в АСДС в електронній формі.

  1. Змінюється порядок подачі до суду апеляційних та касаційних скарг в електронній формі.

Апеляційні скарги подаються безпосередньо до судів апеляційної інстанції в адміністративному, господарському та цивільному судочинстві. У кримінальному судочинстві порядок подання скарг наразі не змінився.

  1. Змінюється порядок проведення та фіксації судових засідань у режимі відеоконференції.

Можливість участі учасників справи у судовому засіданні у режимі відеоконференції, як у приміщенні суду, так і за його межами, здійснюється засобами підсистеми відеоконференцзв’язку.

При цьому, для проведення судових засідань у такому режимі поза межами приміщення суду, особа попередньо має бути зареєстрована в «Електронному кабінеті».

З докладними інструкціями щодо порядку роботи кожної підсистеми (модулю) можна ознайомитись на сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за посиланням.

Поділитися