Прес-центр

Екологія
04 жовтня 2021, 06:03
Рівень забруднення повітря перевищує норму у більшості європейських країн

Як повідомляється у звіті Європейської агенції довкілля (англ. European Environment Agency, ЕЕА), концентрація основних забруднюючих речовин у повітрі суттєво перевищує норми у більшості країн Європи.

Моніторинг якості повітря відбувався на більш ніж 4500 спеціальних станціях, розташованих у сорока європейських державах. У звіті представлені систематизовані дані за 2019 рік та попередні дані за 2020 рік. Відтак, у більшості країн показники перевищують нормативи щонайменше для одного або двох забруднювачів.

Згідно з європейськими директивами щодо якості повітря, у половині з вивчених країн концентрація твердих частинок (PM 10) перевищує нормативи (з них 16 держав – члени ЄС). Тоді як концентрація дрібних твердих частинок (PM 2.5) перевищена у 7 країнах (з них 4 країни – члени ЄС). Крім того, концентрація приземного озону та діоксиду азоту перевищує норму у 22 країнах (з них 18 держав – члени ЄС).

Однак, цікавим є те, що за попередніми даними на 2020 рік, європейським країнам вдалося дещо змінити ситуацію на краще. За висновками експертів, це пов’язано з погодними умовами та зі зменшенням економічної активності та мобільності громадян через пандемію коронавірусу.

Поділитися