Прес-центр

Екологія
20 листопада 2020, 06:04
Рекордне збільшення використання відновлювальних джерел енергії

Про це йдеться у звіті, опублікованому Міжнародним енергетичним агентством.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), у 2020 році загальносвітова кількість станцій відновлювальної електроенергії досягне рекордного рівня. Це різко контрастує зі спадом у галузі викопного палива, викликаним пандемією коронавірусу.

У цьому році майже 90% виробництва електроенергії відбуватиметься за рахунок відновлюваних джерел, і лише 10% вироблятимуться з газу та вугілля. Таким чином, нинішня тенденція призведе до витіснення вугільної енергетики, яка домінувала протягом останніх 50 років. Це зробить екологічно чисту енергію найпоширенішим енергетичним джерелом вже до 2025 року.

"Очікується, що до 2025 року відновлювані джерела енергії будуть забезпечувати одну третю світової електроенергії", — повідомив Фатих Бірол, виконавчий директор МЕА.

Також, за даними агентства, необхідність подолання кліматичної кризи шляхом скорочення викидів СО2 стає все більш привабливою стратегією для інвесторів. Акції виробників обладнання для відновлюваних джерел енергії та розробників зелених енергетичних проектів перевершили більшість основних фондових індексів. Глобальний потенціал відновлюваної енергетики зріс у п'ять разів з 2010 року.

"Слід зазначити, що відновлювальні джерела енергії стійкі до кризи Covid19, але не до невизначеності у політиці", — відзначив Фатих Бірол. — "Уряди повинні розв'язати ці проблеми, щоб забезпечити сталий розвиток і прискорити перехід до екологічної енергетики".

Поділитися