Прес-центр

Екологія
26 липня 2021, 09:00
Прийнято закон про перевірки об’єктів підвищеної небезпеки

Верховна Рада України прийняла Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» (законопроєкт № 4407 від 19 листопаду 2020 року).

Цікавим є те, що вперше даний законопроєкт ухвалили ще 02 березня 2021 року (у першому читанні), однак, згодом його допрацювали та змінили остаточний текст.

Згідно з документом передбачається, що планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки І класу, здійснюватимуться органами державного нагляду (контролю) не менше одного разу на рік.

Що стосується перевірок об’єктів підвищеної небезпеки ІІ і ІІІ класів, то заходи державного нагляду (контролю) здійснюватимуться не менше одного разу на два роки.

Також, внесені зміни передбачають скасування:

  1. Погодження плану локалізації та ліквідації аварій.
  2. Декларації безпеки на об’єктах підвищеної небезпеки (далі – ОПН) замінюється на звіт про заходи безпеки на ОПН, який подається за спрощеною процедурою, а доступ до нього отримає громадськість.

У разі виникнення аварії на ОПН, суб’єкт господарювання повинен інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, або його територіальний орган (у разі його утворення) про порушення робочого стану джерела небезпеки, що призвело або могло призвести до виникнення аварії.

Крім того, зазначений суб’єкт повинен самостійно припинити діяльність виробництва та експлуатацію джерела небезпеки (обладнання), та вжити заходів для недопущення повторного виникнення такої аварії.

Що стосується забезпечення безпеки та захисту населення за межами об’єктів підвищеної небезпеки, то відповідні функції передаються місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування.

Поділитися