Прес-центр

Екологія
03 червня 2021, 09:00
Прийнято закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

Відповідний Законопроєкт № 2051-1 від 18.09.2019 підтримали 297 народних депутатів.

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Так, ухваленим Законом передбачено поступове виключення з обігу та використання в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надтонких пластикових пакетів;
  • тонких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних пластикових пакетів.

Зазначається, що встановлена заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, які призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Здатність пластикових пакетів до біорозкладання визначається відповідно до гармонізованих європейських стандартів.

Також, Законом визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів та порядок їх накладення. Зокрема, за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 1000 до 2000; за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200, а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 200 до 500.

Цей Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності (крім окремих положень).

Слід зазначити, що наразі вже 33 країни світу відмовилися від використання одноразових пластикових пакетів. Серед таких держав, зокрема, Франція, Італія, Бельгія, Китай, Грузія, Кенія, окремі штати США тощо. Відтепер до них приєдналась і Україна! На нашу думку, це важливий крок на шляху сталого розвитку для нашої країни.

Поділитися