Прес-центр

Буква закону
22 липня 2021, 05:35
Представлено пошукову базу правових позицій Верховного Суду

База правових позицій створена Верховним Судом України за підтримки проєкту Європейського Союзу «Право-Justice». Її презентація відбулася у вівторок, 20 липня 2021 року в режимі онлайн-конференції.

За словами творців, метою створення бази правових позицій Верховного Суду стало технічне сприяння забезпеченню єдності судової практики в Україні. Очікується, що пошукова платформа об’єднає в собі унікальне інформаційне наповнення з новітніми технологіями добору релевантної практики Верховного Суду.

«Люди хочуть відчувати, що закон єдиний для всіх. Тож нам необхідно знати про всі ті позиції, які висловлюються Верховним Судом – і Великою Палатою, і касаційними судами, – адже саме ці рішення є орієнтиром для встановлення єдиної судової практики», – наголосила голова Верховного Суду Валентина Данішевська під час презентації.

За словами Манфредаса Лімантаса, менеджера сектору верховенства права та антикорупційної політики Представництва Європейського Союзу в Україні, новостворена база – це своєрідний архів правових позицій з елементом пошуку.

Очікується, що відтепер всі юристи-практики матимуть можливість швидко і легко звернутися до правових позицій Верховного Суду.

Цікавим є те, що в базі знаходитимуться лише унікальні правові позиції Верховного Суду. Оскільки Верховний Суд розглянув велику кількість однотипних справ, які потрібно було систематизувати, кожна позиція висвітлюватиметься в базі один раз. Тоді як відповідні судові рішення будуть до неї прикріплятися.

Також, у базі міститимуться дайджести практики Верховного Суду. Передбачається, що для пошуку можна буде використовувати різні пошукові інструменти, серед яких:

  • правовий класифікатор, який дозволить зробити тематичний пошук судової практики;
  • пошук за ключовими словами;
  • пошук за нормою;
  • повнотекстовий пошук;
  • пошук за посиланнями в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Відтак, наразі база представлена у вільному доступі в мережі Інтернет, і нею вже можна користуватися. Однак, перед початком роботи потрібно зареєструватися в системі.

На цьому етапі база налічує понад 5 тисяч правових позицій, і щодня до неї додаватимуться нові дані.

Поділитися