Прес-центр

Буква закону
28 жовтня 2020, 06:05
Постанова ККС ВС від 24 вересня 2020 року

Через відмінності в якості фото пред'явлених для впізнання особи, а також відсутності опису рис обличчя за якими впізнається особа протокол пред'явлення для впізнання - недопустимий. Постанова ККС ВС від 24 вересня 2020 року.

Виправдувальний вирок за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому).

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду встановив, що: "Суд першої інстанції критично оцінив та визнав недопустимим доказом протокол пред'явлення особи для впізнання за фотознімками з огляду на те, що потерпілому ОСОБА_2 , свідкам ОСОБА_8 та ОСОБА_6 для впізнання було надано фотознімки чотирьох осіб чоловічої статі, три фотознімки з яких однакової якості друку, а четвертий фотознімок із зображенням ОСОБА_1 містить дефекти друку у вигляді горизонтальних рисок; фотознімки мають суттєві відмінності за кольором, що у свою чергу ставить під сумнів об'єктивність проведення зазначеної слідчої дії. Крім того, всупереч вимогам статей 228, 231 КПК перед пред'явленням особи для впізнання слідчим не зазначено, за якими саме рисами обличчя потерпілий ОСОБА_2 , свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_6 можуть впізнати особу, яка буде пред`явлена їм для впізнання.

Посилання в касаційній скарзі прокурора на те, що потерпілий ОСОБА_2 , свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 впізнали на фотознімках ОСОБА_1 не за якимись певними ознаками, а як особу, яка схильна до вчинення злочинів, оскільки вони є мешканцями одного села та знайомі з ним, не доводить належності вказаного доказу — протоколу пред'явленням особи для впізнання, що і було враховано при постановленні вироку".

Дізнатись подробиці справи: http://reyestr.court.gov.ua/Review/91855177

Поділитися