Прес-центр

Екологія
02 квітня 2021, 05:20
Понад мільярд тонн продуктів викидається у світі щороку

За даними ООН, 17% вироблених у всьому світі харчових продуктів (1,03 мільярда тонн) не використовуються та стають відходами. У доповіді відзначається, що даний показник набагато більше попередніх розрахунків, однак, навіть він може бути значно заниженим. Адже автори дослідження попереджають, що різниця в методиках розрахунків та відсутність вірогідних даних з деяких країн не дозволяють здійснити точний підрахунок.

Повідомляється, що більша частина відходів (61%) виробляється у домашніх господарствах, в той час, як на частку громадського харчування припадає 26% викинутих продуктів, а на частку роздрібної торгівлі — 13%.

У висновку до звіту, ООН наполягає на необхідності скорочення харчових відходів в усьому світі. Автори дослідження відзначають, що виробництво викинутих без користі продуктів (як і будь-яке інше виробництво) несе негативний вплив на довкілля та безцільно забруднює навколишнє середовище, в тому числі землю, воду та повітря, необхідні для вирощування сільськогосподарських культур і тварин.

Поділитися