Прес-центр

Буква закону
25 жовтня 2021, 06:05
Покрокова інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції

За повідомленням Одеського окружного адміністративного суду, ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає можливість проведення судових засідань в онлайн-режимі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів для відеоконференцзв’язку.

Це є ефективною альтернативою особистій присутності учасників судових справ у суді, оскільки заощаджує час і ресурси, а також забезпечує оперативність судового розгляду. Крім того, така процедура організації судового засідання сприяє дотриманню обмежень в умовах протидії розповсюдженню COVID-19.

Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачає виконання наступних вимог:

  1. Перевірка власного комп’ютера на відповідність технічним вимогам для доступу до системи захищеного відеоконференцзв’язку EasyCon. Наявність камери та додаткових пристроїв (гарнітури або колонок) є обов’язковою.
  2. Реєстрація за допомогою власного електронного підпису в системі EasyCon на офіційному вебпорталі Судової влади України за посиланням.
  3. Подання до суду заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не пізніше, ніж за п’ять днів до нього.
  4. Отримання від секретаря судового засідання за допомогою телефонного зв’язку або електронної пошти відомостей щодо технічної можливості проведення судового розгляду в онлайн-режимі.
  5. Надіслання копії поданої заяви іншим учасникам судової справи не пізніше, ніж за п’ять днів до розгляду. Подання заяви та надсилання копії відбувається дозволеними засобами зв’язку у порядку, визначеному чинним процесуальним законодавством.

У день судового засідання учасник судової справи має виконати наступні дії:

  • авторизуватись у системі EasyCon не пізніше, ніж за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання;
  • активувати додаткові технічні засоби (камера, мікрофон та навушники), перевірити їхню працездатність за допомогою вбудованого тестування у рамках системи EasyCon;
  • дочекатися запрошення секретаря до участі в судовому засіданні;
  • на початку судового розгляду продемонструвати в камеру свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, у розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією;
  • у ході судового засідання діяти відповідно до загальних правил, передбачених відповідними процесуальними нормами.

Важливо зауважити, що за даними Одеського окружного адміністративного суду, ризики технічної неможливості участі в судовому засіданні в онлайн-режимі поза межами приміщення суду несе учасник судової справи, який подав відповідну заяву.

У випадку, якщо під час віддаленого судового розгляду виникають технічні неполадки, до залу викликається адміністратор, який інформує учасників справи про терміни їх усунення та складає відповідний акт, що долучається до матеріалів справи. В цьому акті докладно описуються причини, які перешкоджають проведенню необхідних процесуальних дій.

Поділитися