Прес-центр

Буква закону
21 січня 2022, 06:07
План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків у 2022 році

Державна податкова служба України затвердила план-графік проведення документальних планових перевірок на 2022 рік, з яким можна ознайомитись на офіційному державному порталі ДПС.

Документ складається з чотирьох розділів:

  1. Перший розділ – «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» передбачає проведення цього року 4494 податкових перевірок.
  2. Другий розділ – «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» передбачає проведення 176 податкових перевірок.
  3. Третій розділ – «Документальні планові перевірки фізичних осіб» – передбачає проведення у 2022 році 1703 податкових перевірок.
  4. Четвертий розділ – «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО, ЄСВ та військового збору» передбачає проведення 383 податкових перевірок.

Таким чином, загалом цього року Державна податкова служба запланувала проведення 6756 документальних планових перевірок. У порівнянні з минулим роком, на початку 2021 року у плані-графіку податкових перевірок було 6288 суб'єктів господарювання).

Цікавим є те, що відбір до плану-графіка податкових перевірок на 2022 рік здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтованого відбору.

Відтак, згідно з зазначеною системою можна виділити наступні основні групи податкових ризиків:

  • невідповідність декларування податку на прибуток або ПДВ (у випадку, коли доходи та обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі;
  • наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (такі, що перебувають у розшуку або з наявними кримінальними провадженнями через ухилення від сплати податків, або мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності);
  • значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Про наявність податкових ризиків несплати податків ДПС інформує суб’єктів господарювання за допомогою «Електронного кабінету», в якому висвітлюються результати відповідних розрахунків.

Поділитися