Прес-центр

Екологія
18 грудня 2020, 07:07
Перший український проєкт зі збору електронного сміття

Соціальний екологічний проєкт E-waste Ukraine представила громадська організація Let's Do It GREEN Ukraine.

Як зазначили організатори у своєму виступі в Укрінформ, метою E-waste Ukraine є формування національної культури поводження з електронними відходами, створення системи управління ними через освіту дітей та молоді.

За словами президента ГО Let's Do It GREEN Ukraine Анни Радченко, наразі в Україні на кожну людину припадає майже 28,5 кг електронних відходів, які несуть негативні наслідки для навколишнього середовища і здоров'я українців. «Наша ініціатива покликана подолати один з найгостріших викликів сучасності — організувати системний масовий збір електронних відходів і впровадити культуру свідомого споживання і поводження з найскладнішим видом відходів сьогодення.

Для ефективного впровадження культури поводження з електронними відходами програма E-Waste Ukraine почнеться з загальноосвітніх шкіл та університетів. Ми повинні дати найбільш активній категорії, дітям і підліткам, можливість будувати нове екологічне майбутнє. Пілотний проєкт стартує у 12 регіонах, в кожному місті буде обрано 10 загальноосвітніх шкіл і 3 університети.

Інформаційно-просвітницька кампанія буде залучати насамперед молодь до формування культури управління електронними відходами та створить соціальну інфраструктуру для подальшого всебічного розвитку цієї галузі в Україні, а це означає підвищення рівня екологічної свідомості, чистоту навколишнього середовища, ріст інвестиційної привабливості та досягнення цілей сталого розвитку», — розповіла Анна Радченко.

Радник голови ДЕІ Андрій Немировський звернув увагу на те, що в Україні не вистачає законодавчої бази та відповідних потужностей для переробки електронних відходів. У багатьох державах до цього бізнесу залучені сотні мільярдів доларів державного бюджету. Це такі країни, як Південна Корея, Тайвань, Китай. Тому впровадження переробки в нашій державі буде дуже вагомим і дасть великий поштовх економіці.

Тим часом директор НВП «Екологічна лабораторія» Юрій Носаченко, який займається переробкою електронних відходів з 2006 року, поділився страшними даними забруднення довкілля цим видом сміття.

«Лише одна звичайна батарейка забруднює 20 квадратних метрів ґрунту. У загальному обсязі сміття, яке потрапляє на полігон, електронні відходи складають 6-8% загальної ваги, але ця, здавалося б, незначна кількість дає 40% важких металів, що потрапляють зі звалища в ґрунтові води та в наш організм. Тому питання утилізації електронних відходів є надзвичайно актуальним», — підкреслив він.

Поділитися