Згідно з наданими роз'ясненнями, у наступних випадках можна не застосовувати у своїй господарській діяльності реєстратори розрахункових операцій:
1) У разі здійснення торгівлі продукцією власного виробництва (за винятком технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів) підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності.
Виняток — підприємства торгівлі та громадського харчування, якщо проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ та організацій відбувається з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб'єкта господарювання.
2) У разі продажу проїзних та перевізних документів на залізничному (за винятком приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових або звітних документів, а також на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій.
3) У разі здійснення фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами на ринках за готівку.
4) РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи та другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. Якщо обсяг доходу у платника єдиного податку перевищує 1 млн гривень протягом календарного року, застосування РРО є обов'язковим.