Прес-центр

Цікавий факт
14 липня 2021, 06:02
Паризький суд виніс обвинувальний вирок у справі про кібербулінг

У Парижі перед законом відповіла група молодих людей, які у соціальних мережах умисно зацькували дівчину через її негативне ставлення до ісламу. Так, 11 з 13 осіб, які знаходилися на лаві підсудних, були визнані винними у кібербулінгу, декілька з них – за сумісництвом у погрозах вбивством. Засуджені отримали умовні терміни від 4 до 6 місяців та великі штрафи.

Минулого року 16-річна французька старшокласниця Міла опублікувала в Instagram відео, в якому розкритикувала іслам та назвала його «релігією ненависті». Невдовзі в соцмережах почалося цькування дівчини: вона отримала близько ста тисяч повідомлень з образами та погрозами розправи. Крім того, Міла була вимушена піти зі школи та разом з сім’єю шукати захисту у поліції.

У Франції ця справа викликала бурхливі дебати про свободу слова, богохульство і цензуру в соціальних мережах. На підтримку Міли висловилися багато громадських діячів та політиків, серед яких – президент країни Еммануель Макрон.

«Чого я хочу, так це того, щоб ми були єдині та продовжували боротися. Хочу, щоб люди, які нас переслідують, позбавляють нас свободи слова, загрожують смертю або підштовхують до самогубства, вважалися прокаженими (тобто з ними не спілкувалися) та не мали доступу до соцмереж. Я хочу, щоб з жертв більше ніколи не робили винних», - висловилася Міла після оголошення вироку Паризьким судом.

Поділитися