Прес-центр

Екологія
26 січня 2022, 06:05
Париж очолив рейтинг найшумніших європейських міст

За даними тогорічного дослідження Європейського агентства з охорони довкілля, майже чверть жителів країн ЄС постійно потерпають від шумового забруднення, яке нерозривно пов’язане з міським середовищем. Основними джерелами шумового забруднення є автомобільний трафік, звуки залізниці, літаків та важкої промисловості. Однак, за прогнозами науковців, у майбутньому рівень шуму в містах лише зростатиме.

Результатами цікавого дослідження у цій сфері поділилася європейська дослідницька платформа Money, яка визначала найгучніші та найхаотичніші європейські міста.

У рамках дослідження експерти порівняли 23 великих міста Європи за наступними факторами: щільність населення, рівень автомобільного та повітряного руху, кількість розважальних заходів.

Перше місце посіла столиця Франції – Париж. Це активне місто відрізняється великою кількістю містян і туристів, значним автомобільним і залізничним трафіком та великим рівнем заторів на дорогах. До того ж, мільйони парижан нескінченно створюють фоновий шум: тут повсюди чути дзвін дзвіночків велосипедистів на дорогах та розмови відвідувачів у барах і на терасах ресторанів.

Щодня понад 5,5 мільйона жителів та гостей Парижа піддаються негативному впливу шумового забруднення, рівень якого в середньому складає понад 55 децибелів, що можна порівняти з дитячим плачем.

Інші європейські міста у рейтингу розподілилася так:

 1. Париж, Франція
 2. Лондон, Великобританія
 3. Рим, Італія
 4. Мадрид, Іспанія
 5. Барселона, Іспанія
 6. Манчестер, Великобританія
 7. Відень, Австрія
 8. Берлін, Німеччина
 9. Бірмінгем, Великобританія
 10. Мілан, Італія
 11. Франкфурт, Німеччина
 12. Мюнхен, Німеччина
 13. Амстердам, Нідерланди
 14. Ліверпуль, Великобританія
 15. Гамбург, Німеччина
 16. Цюрих, Швейцарія
 17. Глазго, Шотландія
 18. Стокгольм, Швеція
 19. Штутгарт, Німеччина
 20. Кельн, Німеччина
 21. Осло, Норвегія
 22. Ганновер, Німеччина
 23. Дюссельдорф, Німеччина

Слід зауважити, що наразі науковці розробляють все більше сучасних методів для зменшення шумового забруднення, щоб зробити міське середовище більш комфортним та безпечним для людей. Відтак, зменшити рівень шуму дозволяє відповідне планування міської забудови, раціональний підхід до розвитку автомобільної інфраструктури та збільшення кількості зелених насаджень.

Крім того, під час будівництва кожної окремої будівлі важливо використовувати якісні будівельні матеріали та міцні склопакети, які забезпечать додатковий шумозахист.

Поділитися