Прес-центр

Екологія
10 грудня 2020, 06:00
Нова Зеландія оголосила надзвичайну ситуацію у зв'язку з глобальною кліматичною кризою

Про це повідомила прем'єр-міністр країни Джасінда Ардерн та назвала зміни клімату «однією з найбільших проблем нашого часу».

Нова Зеландія стала тридцять третьою країною у світі, яка визнала глобальну кризу та оголосила надзвичайну кліматичну ситуацію.

Уряд визнав «руйнівний вплив, який нестабільна й екстремальна погода завдає довкіллю та добробуту новозеландців, основним галузям промисловості, доступності води та здоров'ю людей через повені, підвищення рівня моря і лісові пожежі».

Рішення підтримали Партія зелених і Партія корінного населення маорі. «Потрібно діяти невідкладно. Це рішення необхідно для наступного покоління. Ми визнаємо той тягар, який вони будуть нести, якщо ми не зробимо все правильно і не вживемо заходів вже зараз», — наголосила Джасінда Ардерн. Планується, що відтепер державний сектор зобов'язаний купувати лише електричні або гібридні транспортні засоби, та згодом скоротити автомобільний парк на 20%. Крім того, 200 вугільних котлів, що використовуються в громадських будівлях, будуть виведені з експлуатації.

У пропозиції також міститься заклик визнати «значний прогрес у розв'язанні цього питання», досягнутий країною за допомогою підписання Паризької кліматичної угоди та прийняття Закону про нульовий викид вуглецю від 2019 року, який зобов'язує Нову Зеландію скорочувати викиди.

Цей Закон, відповідно до якого створена Комісія зі зміни клімату, зробив Нову Зеландію однією з небагатьох країн, в яких законодавчо закріплена мета досягти нульового рівня викидів.

Проте, опозиційні партії охарактеризували цей крок як рекламний хід, а лідер Національної партії Джудіт Коллінз назвала його «сигналом чесноти». «Ми вважаємо, що оголошувати надзвичайну ситуацію — можливо, але немає належного плану, як цьому протидіяти», — відмітила Джудіт Коллінз в ефірі Radio New Zealand.

Відзначимо, що на Нову Зеландію припадає лише 0,17% світових викидів вуглецю, але це доволі високий показник для її розмірів. При цьому чисті викиди зросли на 60% за останні два десятиліття. Найбільшими джерелами викидів CO2 в країні є автомобільний транспорт та сільське господарство.

Поділитися