Прес-центр

Екологія
12 листопада 2021, 06:00
Науковці розробили екологічне пальне з повітря та світла

Група вчених із Німеччини та Швейцарії створили експериментальну систему для виробництва екологічно чистого вуглеводневого палива, яке можуть використовувати кораблі та літаки. Стаття про унікальну розробку вже з’явилася у науковому журналі Nature та на офіційному сайті Швейцарської вищої технічної школи Цюриха.

Науковці під керівництвом Альдо Стейнфельда створили систему з трьох основних блоків: перший з них вловлює повітря, другий – оброблює його за допомогою сонячного повітря, а третій потім перетворює газ на рідину. Таким чином, усередині системи вода та вуглекислий газ, вилучені з повітря, потрапляють у реактор, де під дією сонячного світла перетворюються на монооксид вуглецю та водень. Надалі суміш переробляється в рідке пальне, таке як гас або метанол.

Як підкреслює автор проєкту Альдо Стейнфельд, нове синтетичне паливо – цілком екологічне та вуглецево-нейтральне. Відтак, під час його згоряння виділяється така сама кількість вуглекислого газу, скільки до цього було вилучено з повітря для його виробництва.

Цікавим є те, що інноваційна система стабільно працює за різних погодних умов. Автори розробки впевнені, що їхнє відкриття допоможе повітряній та морській авіації позбутися викидів вуглецю вже у недалекому майбутньому. Відомо, що наразі на них припадає близько 8% парникових викидів у світі.

Однак, за словами науковців, основною проблемою є те, що наразі початкові етапи виробництва потребують великих інвестиційних витрат. Через це нове пальне дорожче за його викопні аналоги, які воно покликане замінити. Проте, автори розробки стверджують, що цю проблему поступово вдасться подолати: витрати на виробництво значно зменшаться, якщо використовувати сонячне авіаційне пальне почнуть скрізь у світі.

Докладніше про експериментальну систему можна побачити у відео (мовою оригіналу).

Поділитися