Прес-центр

Екологія
06 жовтня 2021, 06:00
Найдивовижніші тварини, що мешкають на Землі

На нашій планеті мешкають тисячі тварин, однак, кожного року науковці відкривають нові унікальні види. Деякі з них насправді вражають своїм надзвичайним зовнішнім виглядом, та вкотре підтверджують, наскільки мало людству відомо про світ навколо.

Зокрема, чагарникова колюча гадюка (з лат. Atheris hispida) (фото №1), кінчики луски якої мовби закручуються догори. Через це отруйну змію також називають «африканським драконом». Вид полюбляє тропічні ліси, тримається виключно на деревах та мешкає у Танзанії, Кенії, Уганді та Демократичній Республіці Конго.

Або голожаберний молюск Главк (з лат. Glaucus atlanticus) (фото №2), якого також називають «синім морським драконом» та «морською ластівкою». У 2014 році ретельне анатомічне дослідження ДНК роду дозволило науковцям виявити три нових види цих молюсків, два з яких (Glaucus mcfarlanei та Glaucus thompsoni) мешкають у північній частині Тихого океану, а один (Glaucus bennettae) – у південній частині Тихого океану.

Дуже незвичайною є глибоководна риба з великими зеленими очима, що ховаються під прозорою головою, яка називається малорота макропінна (з лат. Macropinna microstoma) (фото №3). Мешкає на глибині 500-800 метрів у північній частині Тихого океану. Цікавим є те, що вперше фотографії живої риби вдалося зробити лише у 2004 році.

Ще одна дивовижна тварина – білий листоніс (з лат. Ectophylla alba) (фото №4). Кажани білого кольору з незвичайною формою носа у вигляді листя мешкають на висоті до 700 метрів у вічнозелених вологих лісах Коста-Рики, Гондурасу, Нікарагуа та Панами. Наразі цей вид має охоронний статус та знаходиться під загрозою вимирання.

Або сиворакша рожевовола (з лат. Coracias caudatus) (фото №5), яка вражає незвичайним яскравим забарвленням пір’я. Ці невеликі гарні птахи живуть у савані Африки та на Аравійському півострові, де полюють на комах, ящірок, скорпіонів, слимаків, дрібних птахів і гризунів.

Плащоносний броненосець (з лат. Chlamyphorus truncatus) (фото №6), якого також називають «пічісієго», «рожевий казковий броненосець» або «рожева фея» через ніжне забарвлення: світло-рожевий панцир та блідо-жовте або біле хутро внизу. Мешкає у центральній частині Аргентини, на луках та піщаних ділянках, порослих кактусами та колючими кущами. Цікавим є те, що науковцям досі не вдалося ретельно вивчити цих тварин, адже через свою нервовість вони не переносять будь-які зміни та швидко вмирають від стресу. Саме тому їх неможливо утримувати в неволі або навіть перевезти на інше місце.

Серед найдивовижніших тварин є й доволі суворі. Наприклад, японський краб-павук (з лат. Macrocheira kaempferi) (фото №7), поширений у Тихому океані біля узбережжя Японії. Мешкає на глибині від 150 до 800 метрів, але найчастіше зустрічається на глибині близько 200-300 метрів. Цей вид вважається одним з найбільших представників членистоногих: розмах першої пари ніг великих особин досягає 3 метрів, а довжина тіла – 6 метрів.

Або блискуча медуза (з лат. Halitrephes maasi) (фото №8), яка з першого погляду вражає яскравим неоновим сяйвом, начебто дивовижний морський феєрверк. На жаль, небезпечна краса цієї отруйної морської істоти зазвичай прихована, адже вона дрейфує у повній темряві на глибині 1500 метрів поблизу архіпелагу Ревілья-Хіхедо у Тихому океані. Лише завдяки штучному освітленню та підводним камерам науковцям вдалося зафіксувати її осяйний вигляд.

Поділитися