Прес-центр

Екологія
04 лютого 2022, 06:05
Найбільші світові бренди об'єднуються у боротьбі проти пластикового забруднення

Понад 70 великих компаній, серед яких The Coca-Cola Company, Unilever, IKEA, Pepsico, Nestle, L'Oreal, H&M Group, Danone, Beiersdorf, Mondelez, P&G, Starbucks, Mars та Inditex закликали світ приєднатися до глобальної угоди щодо боротьби з пластиковим забрудненням та вже підписали відповідну угоду. Відтак, бренди зобов'язалися докласти максимум зусиль, щоб подолати проблему забруднення пластиком, яка дедалі набуває все більших масштабів.

Цей документ став важливою угодою напередодні нової сесії Асамблеї ООН з навколишнього середовища UNEA 5.2, на якій вже наприкінці лютого зберуться національні уряди та разом шукатимуть рішення щодо проблеми пластикового забруднення.

«Наразі укладання такого амбітного договору є критично важливим для всього людства, адже цей документ сприятиме ефективній співпраці для системних рішень та прискорюватиме перехід до економіки замкненого циклу по всьому світу. До того ж ми впевнені, що UNEA 5.2 – це вирішальний і сприятливий момент, щоб нарешті змінити ситуацію з глобальною кризою пластикового забруднення, і світ не може його упустити», – йдеться в тексті документу.

Крім того, у спільній угоді світових компаній також проголошено декілька важливих висновків:

  • проблема пластикового забруднення має транскордонний характер і призводить до значних негативних наслідків для довкілля, суспільства та економіки;
  • виключно цілісна, скоординована та розумна міжнародна відповідь допоможе усунути цю глобальну проблему в її джерелі;
  • лише перехід до економіки замкненого циклу сприятиме зусиллям у сфері боротьби зі зміною клімату та втратою біорізноманіття, що матиме при цьому позитивні соціальні та економічні наслідки.

Виходячи з зазначених висновків, у тексті угоди міститься заклик до держав-членів ООН створити міжурядовий комітет з ведення переговорів у рамках UNEA 5.2 для розробки офіційного договору зобов'язань, який відповідатиме наступним важливим тезам:

  • визначення чіткого напрямку діяльності для об'єднання у цій боротьбі світових урядів, бізнесу та громадянського суспільства;
  • донесення до загального розуміння причин пластикового забруднення та пошук ефективного підходу до їх усунення;
  • забезпечення надійної структури управління для визначення ролі країн та дотримання ними положень договору.
Поділитися