Прес-центр

Екологія
24 листопада 2021, 08:05
Місто з найменшим у світі вуглецевим слідом знаходиться в Об’єднаних Арабських Еміратах

Інноваційний екологічний проєкт під назвою «Sustainable City» (з англ. «Стале місто») був побудований у 2015 році компанією Diamond Developers за тридцять кілометрів від Дубаю.

Територія цього екологічного міста складає 46 гектарів, на яких розташовані 500 сучасних вілл (всі вони вже продані або орендовані) та проживають 2700 мешканців. По периметру місто окреслене чітко визначеними кордонами, якими стали дві з половиною тисячі десятиметрових дерев. Це є надійною лінією захисту повітря від шкідливих речовин та, як її називають самі містяни, «буферна зона» з Дубаєм.

Загалом у Sustainable City висаджено 10 тисяч дерев, а електрична енергія виробляється завдяки потужним сонячним батареям та вітровим вежам, які на 100% забезпечують місто чистою енергією. Таким чином, тут виробляється енергії набагато більше, ніж споживається.

Також, у місті переробляється 90% відходів, а стічні води повністю утилізуються завдяки біофільтрам з папірусу. Для запровадження нових технологій циркулярної економіки влада міста співпрацює з великими компаніями та стартапами, які пропонують екологічні підходи до компостування.

Цікавим є те, що по вулицях тут зовсім не їздять автомобілі. Вони або пересуваються по периферійних дорогах за межами міста, або припарковані на автомобільних стоянках на відстані близько 85 метрів від кожної вілли. Жителі Sustainable City пересуваються по вулицях пішки, на велосипедах або спеціальних електричних багі. До того ж така відмежованість житлової зони від місця стоянки транспортних засобів не лише покращує стан повітря, а й підвищує рівень безпеки на дорогах.

Крім того, у Sustainable City вперше у світі реалізовано безкоштовне забезпечення жителів екологічними засобами для прибирання будинків. Посеред міста розташована станція CleanCore Solutions, яка забезпечує містян чистим водяним озоном (AO), екологічним розчином для очищення всіх поверхонь.

А в громадському парку площею понад 3 тисячі квадратних метрів у центрі Sustainable City розташовані одинадцять теплиць, у яких вирощують близько мільйона рослин. Овочі та фрукти культивують насамперед для жителів міста, але залишки продають в інші міста країни.

Завдяки запровадженню всіх зазначених технологій, місцеві жителі також впевнено прямують шляхом сталого розвитку: 90% мешканців Sustainable City сортують сміття, 73% – свідомо споживають, а 53% – рідше користуються автомобілем.

Однак, успішна реалізація цього масштабного екологічного проєкту стала можливою у тому числі завдяки уряду ОАЕ, який визначив охорону довкілля одним із пріоритетів у політиці країни. Таким чином, їхньою метою є досягнення балансу між економічним, екологічним та соціальним розвитком країни.

Оскільки наразі сучасні міста продукують близько 65% викидів вуглецю, саме вони є одними з найбільших забруднювачів довкілля. Крім того, за прогнозами ООН, у 2050 році 70% населення планети житиме саме у містах. Саме тому уряди розвинених країн мають прагнути покращити якість життя містян та, разом з тим, запобігти непоправній деградації екосистем шляхом запровадження екологічних технологій.

Поділитися