Прес-центр

Екологія
19 квітня 2021, 06:00
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України розповів про рівень радіаційного фону в Донецькій та Луганській областях

Як повідомив Роман Абрамовський, наразі радіаційний рівень у регіоні відповідає нормі. Однак, за його словами, екологічна катастрофа стає все більш реальною через те, що окупаційна адміністрація припинила відкачувати воду з радіаційних пустот на шахті «Юний комунар».

За словами Міністра, для повного розуміння ситуації на шахті має проводитися постійний моніторинг, щоб експерти могли дослідити та налагодити режим водовідведення. Однак, доступу туди не має ніхто: ані українські фахівці, ані представники ОБСЄ або Міжнародного агентства з ядерної енергетики.

«За нашими даними, «Юний комунар» зі стану сухої консервації перейшов до стану мокрої консервації, тобто шахту затопили. Складно зараз сказати, наскільки об’єктивною є ця інформація. Якщо це так, то через гідравлічний зв'язок між шахтами радіаційні води можуть потрапити в інші пустоти, поступово переходячи в стовбури інших шахт. Про наслідки цього процесу можна лише здогадуватись», — зазначив Роман Абрамовський.

Як повідомлялось раніше, у 2018 році адміністрація так званої ДНР заявила, що не буде відкачувати воду на шахті «Юний комунар», де у 1979 році був проведений «експериментальний» ядерний вибух. За словами українських фахівців, в такому випадку радіоактивні відходи разом з неконтрольованими підземними водами поступово підніматимуться на поверхню з глибини 1 км, що може призвести до екологічної катастрофи.

Поділитися