Прес-центр

Екологія
26 січня 2021, 07:00
Міністерство інфраструктури розробило action plan щодо впровадження в Україні екологічного транспорту

План переходу на безпечний і енергоефективний транспорт запропоновано в рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року.

За даними платформи Укрінформ, про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс».

Положення плану передбачають насамперед розвиток громадського електротранспорту та велосипедної інфраструктури в містах України. Пріоритетами наразі є наступні послідовні кроки:

  • забезпечення заміни шкідливого транспорту на «зелені» аналоги;
  • розвиток інфраструктури, зокрема зарядних станцій;
  • впровадження маркування транспорту відповідно до рівня небезпеки;
  • стимулювання розвитку альтернативних видів палива.

За словами міністра, за минулі два роки мережа електрозарядних станцій в Україні зросла на 57% та сьогодні налічує понад 8500 станцій.

«Але цього недостатньо. Мережа станцій переважно розміщена на міських територіях, тому їх не вистачає між містами», — підкреслив Владислав Криклій.

Тому, крім розвитку необхідної інфраструктури в містах, відомство також планує розміщувати зарядні станції для електротранспорту на магістралях, між населеними пунктами та на дорогах державного значення.

Поділитися