Прес-центр

Огляд законодавства
20 травня 2021, 06:01
Мінцифри презентувало нові електронні послуги у сервісі «Дія»

Міністерство цифрової трансформації України повідомило про запровадження нових електронних послуг у рамках оновлення додатку «Дія».

Як повідомили у відомстві, відтепер у «Дії» буде доступною спрощена реєстрація ФОП. Відтак, громадянин зможе відкрити власний бізнес онлайн, не залучаючи до цієї справи держреєстратора. Заявка на відкриття ФОП автоматично формується, швидко оброблюється та автоматично надходить у реєстр фізичних осіб – підприємців.

Крім того, за допомогою «Дії» ФОП зможуть:

  • задекларувати доходи;
  • сплатити податки та збори ФОП;
  • переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди.

Мінцифри розповіло й про спрощений процес подання декларацій: замість двох сторінок та понад 30 полів, які не так легко правильно заповнити, наразі достатньо буде відповісти лише на чотири запитання та зазначити суму доходу для розрахунку єдиного податку. Також, система сповіщень нагадуватиме про граничні дати подання декларацій та сплати податків.

Серед нових будівельних послуг, доступних у «Дії»:

  • для об’єктів класу наслідків СС2/СС3 – електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію;
  • для об’єктів класу наслідків СС1 – автоматична реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт;
  • онлайн-видавання будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Також, у відомстві нагадали, що за допомогою «Дії» можна подавати заявку на нове водійське посвідчення. А для тих, у кого воно є, передбачено розділ «Штрафи», який автоматично оновлюється. Передбачено сповіщення про нові або несплачені штрафи.

Крім того, у кількох містах України вже доступна послуга зі сплати адміністративного збору. Для того, щоб його сплатили потрібно лише навести камеру на QR-код біля реєстратора. Відповідна квитанція сформується автоматично.

Таким чином, вищезазначені електронні послуги покликані суттєво оптимізувати та полегшити життя всіх українців. Наскільки ж дієво та стабільно працюватиме сервіс – побачимо з часом.

Поділитися