Прес-центр

Екологія
27 жовтня 2021, 06:00
Масштабний витік документів підтвердив спроби ряду країн домогтися внесення змін до кліматичного звіту ООН

За даними слідчої групи Greenpeace, держави зі значним рівнем видобутку викопного палива (нафти, газу та вугілля), а також розвиненим виробництвом м’яса та кормів для сільськогосподарських тварин, намагаються вплинути на Міжнародну групу експертів зі зміни клімату (МГЕЗК).

Витік десятків тисяч коментарів представників урядів, корпорацій та науковців з їхніми оцінками проєкту звіту МГЕЗК та запропонованими змінами до нього відбувся незадовго до довгоочікуваної міжнародної конференції ООН «Cop26», яка розпочнеться у Глазго вже 31 жовтня 2021 року.

Однак, як стало відомо, стратегії зменшення викидів парникових газів та стримування глобального потепління МГЕЗК стали загрозою для внутрішніх економічних інтересів Бразилії, Аргентини, Австралії, Японії, Саудівської Аравії та інших країн ОПЕК (організація країн – експортерів нафти). За інформацією Greenpeace, зазначені країни вимагали видалити з проєкту кліматичного звіту усі рекомендації щодо відмови від використання викопного палива та скорочення споживання м'яса та молочних продуктів.

Слід зауважити, що достовірність звіту МГЕЗК захищена від подібних нечесних дій, оскільки збалансовані команди кліматичних експертів і відкритий процес розгляду коментарів дозволяють їм відхиляти будь-які запропоновані зміни, якщо ті не підтверджуються науковими висновками.

Своєю чергою, оприлюднення цих коментарів дозволило світовій спільноті мати повне уявлення про позиції, які займають ті чи інші країни поза суспільною увагою.

Поділитися