Прес-центр

Екологія
24 лютого 2021, 07:10
Масштабний розлив нафти в Ізраїлі

Минулого тижня у 50 км від ізраїльської берегової лінії було виявлено розлив десятків тонн нафти, причини якого досі невідомі. Однак, негативні наслідки для морської екосистеми помітні вже зараз: у природному заповіднику Гадор недалеко від міста Хадера знаходять покритих смолою риб, черепах та інших морських мешканців.

За словами прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, до розливу може бути причетним одне з десяти суден, які перебували в цьому районі під час події. Він назвав даний випадок однією з найсерйозніших екологічних катастроф в Ізраїлі за останні десятиліття.

Як повідомляє видання The Times of Israel, у минулу суботу декілька тисяч добровольців взяли участь в очищенні узбережжя. Деякі з них були госпіталізовані через отруєння токсичними випарами.

Через це Управління природи і парків Ізраїлю зобов'язало волонтерів проходити реєстрацію та навчання техніці безпеки. Крім того, для прискорення ліквідації наслідків уряд залучив військових.

Також, на початку тижня було опубліковане спільне звернення від Міністерства охорони здоров'я, Міністерства навколишнього середовища та Міністерства внутрішніх справ. У зверненні йдеться про необхідність уникати всіх середземноморських пляжів від кордону з Ліваном до Сектору Газа. Заборонено не лише купання, але й заняття спортом поблизу води або навіть звичайний відпочинок на пляжі.

Поділитися