Прес-центр

Цікавий факт
28 квітня 2021, 04:55
Лише третина звернень суддів до Вищої ради правосуддя отримують належну підтримку у ВРП

Відповідні дані містить інформаційно-аналітична довідка про діяльність ВРП та її дисциплінарних палат за січень-березень 2021 року та протягом 2017-2020 років, підготовлена відділом статистично-аналітичної роботи секретаріату ВРП.

За перші три місяці цього року до Вищої ради правосуддя надійшло 84 повідомлення про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

Крім того, за цей період було розглянуто 95 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).

За результатами розгляду 33 звернень щодо втручання в професійну діяльність, ВРП прийняла рішення про наступні заходи реагування:

  • звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів;
  • внесення до відповідних органів подання про виявлення та притягнення до встановленої відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, тощо.

Разом з тим, за результатами розгляду 62 повідомлень затверджено висновки про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Для порівняння, за аналогічний період минулого року до Вищої ради правосуддя надійшло 89 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя та дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. Також, було розглянуто 95 повідомлень (з урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди).

Поділитися