Прес-центр

Екологія
25 серпня 2021, 06:02
Липень 2021 року став найспекотнішим місяцем з будь-коли зафіксованих

За даними Національного управління зі спостережень за станом океану та атмосфери, у липні цього року глобальна температура поверхні суші та океану була на 0,9°C вище, ніж в середньому за XX століття. Це стало новим температурним рекордом за весь час сучасних спостережень, який нараховує понад 140 років.

«Як правило, щороку липень стає найспекотнішим місяцем, але у 2021 році увесь світ охопила насправді небачена спека. Цей вражаючий температурний рекорд доповнює той руйнівний шлях та тривожне майбутнє, які кліматична криза забезпечила для всього світу», – зазначив Рік Спінрад, голова Національного управління зі спостережень за станом океану та атмосфери.

Рекордна спека у минулому місяці призвела до різкого підвищення температури по всьому світу. Відтак, в Азії липень став найбільш спекотним місяцем в історії. Тоді як в Європі, яку охопили хвилі тепла та лісові пожежі, найвища температура була зафіксована на Сицилії, де вона досягла позначки 48,8°C.

В Австралії також до цього року не спостерігалося настільки жаркого липня. Разом з тим, Північна Америка, яка протягом більшої частини року стикалася з екстремальною спекою, посухами та лісовими пожежами на більшій частині своєї західної половини, в липні зазнала особливо сильних хвиль тепла і масштабних лісових пожеж.

За словами Ріка Спінрада, зважаючи на нинішні тенденції, цілком імовірним є те, що 2021 рік увійде в історію як один з найспекотніших за весь час сучасних спостережень.

Поділитися