Прес-центр

Екологія
20 вересня 2021, 06:00
Кожне третє дерево в дикій природі знаходиться під загрозою зникнення

Згідно з результатами дослідження лондонської благодійної організації «Міжнародний ботанічний сад з охорони природи» (Botanic Gardens Conservation International, BGCI), близько 30% деревних порід у світі у майбутньому можуть перестати існувати в умовах дикої природи.

Відтак, розмаїття зникаючих видів варіюється від добре відомих нам дубів та магнолій до рідкісних тропічних дерев.

За підрахунками експертів організації BGCI, наразі реальна загроза зникнення існує вже для 17 500 видів дерев. При цьому, слід зауважити, що цей показник вдвічі перевищує загальну кількість зникаючих видів ссавців, птахів, земноводних і рептилій.

Саме тому вони закликають світову спільноту звернути увагу на цю проблему та прийняти невідкладних заходів задля захисту дерев, загроза для яких стає дедалі сильнішою через масштабну вирубку лісів, розвиток лісової та деревообробної промисловості, а також кліматичні зміни.

«По всій Землі існує близько 60 000 видів дерев, і лише зараз ми вперше дізнались, які з них потребують нашої пильної уваги та допомоги. Крім того, нам відомо, які антропогенні загрози треба подолати, щоб захистити світове розмаїття деревних порід, та які території є найбільш небезпечними. Лише спільні та послідовні дії допоможуть нам захистити види під загрозою зникнення, адже збереження біорізноманіття є вкрай важливим для усіх представників дикої природи», – наголосила Малін Ріверс, директорка відділу пріоритетів збереження видів організації BGCI.

Поділитися