Прес-центр

Екологія
18 вересня 2020, 09:35
Корпорація Mcdonald's відкрила перший у світі ресторан, який не використовує електроенергію

Унікальний ресторан швидкого харчування, що працює на відновлюваних джерелах енергії, відкрився в американському місті Орландо, штат Флорида. Проект екологічного закладу розробили в чиказькому архітектурному бюро Ross Barney Architects.

Будівля має площу 745 квадратних метрів і дах V-подібної форми, вкритий сонячними панелями, здатними генерувати до 704,7 млн кВт·год сонячної енергії щорічно. На зовнішніх стінах ресторану, а це — 158 квадратних метрів — посаджені рослини. Вони потрібні для того, щоб очищати повітря та утримувати воду. Ліхтарі на автомобільній стоянці працюють завдяки сонячній енергії. Автоматичні вікна-жалюзі реагують на датчики вологості та температури повітря. Вони спрацьовують, коли потрібно включити кондиціонер. На території закладу встановлено стаціонарні велосипеди. З їх допомогою клієнти можуть запускати освітлення фірмової золотистої арки McDonald's.

Представники корпорації McDonald's наголосили, що цей ресторан стане їхнім навчальним центром. На його прикладі будуть тестувати подальші кроки щодо зменшення споживання енергії та води. Згодом планується суттєво зменшити обсяг власних викидів парникових газів — на 36% до 2030 (в порівнянні з показником 2015 року).

Також, у 2021 році корпорація McDonald's пройде міжнародну сертифікацію "нульового енергоспоживання".

Поділитися