Прес-центр

Екологія
09 грудня 2020, 07:00
Кліматичний позов до ЄСПЛ від португальської молоді

33 держави, серед яких також і наша країна, муситимуть давати пояснення Європейському суду з прав людини в Страсбурзі за звинуваченням у недостатній протидії глобальній кліматичній кризі.

Про це минулого тижня повідомила прес-служба ЄСПЛ. Серед держав, до яких подано кліматичну позовну заяву, називають Німеччину, Францію, Україну та ще тридцять інших країн. Суд в Страсбурзі розгляне скаргу від шести португальців віком від восьми до двадцяти одного року у пріоритетному порядку.

Зазначається, що у позові йдеться про негативний вплив на глобальні кліматичні зміни через викиди парникових газів державами-відповідачами. Позивачі стверджують, що великі лісові пожежі у Португалії, які сталися у 2019 році, частково були викликані недостатнім виконанням в Європі Паризької кліматичної угоди.

Як стверджують позивачі, така бездіяльність урядів держав-відповідачів сприяла посухам, після чого сільське господарство Португалії має значні проблеми з нестачею води. Юридичну підтримку у справі забезпечує британська неурядова організація Legal Action Network.

Нагадаємо, що Паризьку кліматичну угоду ухвалили 12 грудня 2015 року на конференції ООН «COP21», присвяченій кліматичним проблемам. Головна мета угоди — утримати глобальне потепління в рамках 2 °C у порівнянні з доіндустріальними часами. Крім того, країни мають скорочувати викиди та сприяти балансу між обсягами газів, що викидаються в атмосферу та поглинаються природним чином (морями та лісами).

Поділитися