Прес-центр

Буква закону
21 лютого 2023, 08:55
Кабінет Міністрів України розширив перелік громадян, які можуть виїхати за кордон під час воєнного стану

27 січня 2023 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року.

Так, цією постановою під час дії воєнного стану на території України заборонено виїзд за кордон керівникам (заступникам) центральних органів державної влади, їх допоміжних органів і служб, правоохоронних органів, головам та членам державних колегіальних органів, народним депутатам України, депутатам місцевих рад, головам місцевих держадміністрацій, їх заступникам, суддям, прокурорам, а також керівникам структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування і працівникам, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, керівникам державних унітарних підприємств та їх заступникам тощо.

Вищезазначений перелік осіб, яким відповідно до постанови заборонено виїзд за кордон під час дії воєнного стану, є невичерпним. Повний список дивіться за посиланням.

А також визначено, що перетин державного кордону вищевказаними особами можливий:

  • на підставі відповідних рішень про службові відрядження;

  • у виняткових випадках жінки та/або чоловіки, які є одиноким батьком, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно);

  • для лікування за кордоном за наявності листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення;

  • за рішенням Голови Державної прикордонної служби у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

Докладніше з текстом Постанови Кабінету Міністрів від 27 січня 2023 року № 69 можна ознайомитись за посиланням.

Своїм новим рішенням Уряд розширив перелік службовців, що мають право виїзду за кордон, на вихованні яких є діти, з метою їх відвідування або супроводу, не обмежуючись виключними випадками.

Відтак, Постановою Кабінету Міністрів України № 119 від 10 лютого 2023 року передбачено, що під час дії воєнного стану державний кордон можуть перетинати жінки, у тому числі такі, що є усиновлювачем, опікуном, піклувальником, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, що мають або виховують дитину або кількох віком до 18 років, за наявності відповідних підтвердних документів. Зокрема, йдеться про паспортний документ для виїзду за кордон, свідоцтво про народження дитини, а також документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Також, це стосується й чоловіка, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем, за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері, з-поміж зазначених у цьому пункті осіб, які мають або виховують дитину або кількох віком до 18 років.

Однак, при цьому чоловік має додатково мати з собою документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно.

Докладніше зі змінами до Правил перетинання державного кордону громадянами України можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися