Прес-центр

Екологія
14 вересня 2020, 14:40
Інвестиції у горючі види палива

Згідно з дослідженням Оксфордського університету, лише одне з 10 обслуговуючих енергогенеруючих підприємств віддає перевагу екологічно чистим відновлюваним джерелам енергії — сонцю, вітру, воді, геотермальним джерелам та біопаливу.

Проведений моніторинг більш ніж 3 тисяч компаній показав, що більшість з них активно розширюють свої потужності шляхом використання викопного палива (нафти, газу, вугілля), попри міжнародні зусилля по скороченню викидів парникових газів. Розподіл співвідношення по країнах обслуговуючих енергогенеруючих компаній, які в переважній більшості перебувають у державній власності та стали учасниками дослідження наступний:

  • 10% підтримують зростання кількості газових електростанцій (особливо, у США, Росії та Німеччині);
  • 2% нарощують потужності на вугіллі, серед яких лідирують Китайські, Індійські та В'єтнамські компанії;
  • 10% своїм пріоритетом обирають екологічні джерела енергії (більшість з них знаходяться у Європі).

Слід зазначити, що, попри зазначений пріоритет на використання відновлюваної енергії, понад 60% з таких компаній продовжують одночасно використовувати горючі види палива. Лише 15% з них значно скоротили потужності на вугіллі та газу. За словами автора дослідження Галини Алової, даний сектор робить недостатньо або зовсім нічого не робить для подолання кліматичної кризи. Це підриває глобальні зусилля по боротьбі зі змінами клімату та потребує масового втручання світових урядів, екологічних організацій, інвесторів, фінансових інститутів тощо.

Поділитися