Прес-центр

Огляд законодавства
07 квітня 2021, 05:55
Інструкція щодо отримання адвокатами інформації з державного реєстру нерухомості

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства юстиції України, останній не наділений повноваженнями щодо надання адвокатам відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (зокрема, інформації про зареєстровані речові права на нерухоме майно, обтяження таких прав, документи реєстраційної справи). Таку інформацію вони можуть отримати самостійно.

Умови, підстави та процедуру надання адвокатам інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно визначено, зокрема, статтею 32 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (зі змінами).

Таким чином, щоб отримати інформацію з Реєстру, необхідно:

  • Мати електронний цифровий підпис. Дані надаються в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру нерухомості, за умови ідентифікації відповідної особи за допомогою ЕЦП.
  • Надіслати до відповідної регіональної філії ДП «НАІС» заяву про приєднання до «Договору про надання послуг з користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно».

Крім того, адвокати можуть самостійно отримати в електронній формі реєстраційні справи або документи із них:

  1. Відомості з Реєстру надаються у формі інформації з Державного реєстру прав про, зокрема, документи реєстраційної справи.
  2. Інформація з Державного реєстру прав про документи реєстраційної справи містить відомості про всі документи, що містяться у відповідній реєстраційній справі в електронній формі, та надається для ознайомлення у формі переліку таких документів.
  3. Після ознайомлення з відповідним переліком документів можна отримати відповідний документ реєстраційної справи з Реєстру в електронній формі.
Поділитися