Прес-центр

Екологія
30 вересня 2020, 10:39
Ігноруючи екологічні вимоги, бізнес може втратити набагато більше

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — Торговий представник України Тарас Качка розповів про перспективи компаній, які не дотримуватимуться «зелених» тенденцій.

"Ігнорування екологічних вимог практично позбавляє бізнес ринків збуту. Крім того, це негативно впливає на рівень фінансування, адже дотримання екологічних вимог є однією з ключових умов для сучасного виробництва", — написав Т. Качка у своїй колонці в "Європейській правді".

Сільське господарство вже стикається з регуляторними бар'єрами.

"Необхідно найближчим часом підготувати національний звіт про обсяги викидів парникових газів у сільському господарстві (зокрема, під час вирощування кукурудзи та ріпаку), інакше експорт до ЄС може повністю зупинитися", — зазначив заступник міністра. "Крім того, ігноруючи екологічні вимоги, компанії позбавляють себе виробничої кооперації, адже вуглецевий слід (carbon footprint) розраховується на всіх етапах виробництва і не екологічні складові виробництва не потрібні кінцевому виробнику".

Нагадаємо, що в середині серпня Кабінет міністрів України спільно з екологічними експертами, представниками бізнесу та громадськістю розробили стратегію створення спільної з ЄС Дорожньої карти, призначеної для участі України в Європейській зеленій угоді (European Green Deal). Затвердити дану стратегію планується на Саміті Україна — ЄС у жовтні.

Поділитися