Прес-центр

Екологія
05 жовтня 2021, 06:00
Група з дев’яти благодійних фондів зробила найбільший в історії благодійний внесок у сфері захисту довкілля

За повідомленням ООН, минулого тижня група з дев'яти благодійних фондів взяла на себе колективне зобов'язання до 2030 року витратити $5 мільярдів для захисту щонайменше 30% суші та моря на нашій планеті, що становить частину стратегії сталого розвитку, відомої як «30x30».

Серед мільярдерів, які стоять за цим викликом, відомі колишній мер Нью-Йорка та засновник інформаційного агентства Bloomberg Майкл Блумберг, швейцарський підприємець та філантроп Хансйорг Вісс, а також американський підприємець і засновник інтернет-компанії Amazon, аерокосмічної компанії Blue Origin та власник видавничого дому The Washington Post Джефф Безос.

Таким чином, зазначена сума повністю покриває орієнтовну вартість досягнення мети «30x30», яка є однією з 21 цілей, включених у проєкт Конвенції ООН про біологічне різноманіття, покликаного зупинити екологічне руйнування Землі, підвищити цілісність всіх екосистем та оцінити внесок природи в людство. Цікавим є те, що проєкт також включає цілі щодо усунення забруднення пластиком та скорочення використання пестицидів, які негативно позначаються на збереженні біорізноманіття.

«Це найбільший внесок у захист природи від неурядових організацій який я бачив. Наразі уряди мають також збільшити фінансування екологічних проєктів», – наголосив Базиль ван Гавр, дипломат ООН, відповідальний за розробку цього документу, який стане центром переговорів ООН Cop15 у Куньміні (Китай) у жовтні 2021 року. За його словами, великі екологічні пожертвування можуть мотивувати багатьох людей зробити свій вклад у дефіцит фінансування збереження природи, який становить $700 мільярдів на рік.

Цікавим є те, що результати опитування, проведеного компаніями Rockefeller Philanthropy Advisors і Campden Wealth у 2020 році серед філантропів, які володіють у середньому 1,2 мільярда $, показав, що розвиток освіти та подолання бідності були більш популярними напрямками благодійності. Тоді як захист довкілля посів дев’яте місце за пріоритетністю. Однак, генеральний директор Rockefeller Philanthropy Advisors Мелісса Берман говорить, що ситуація поступово змінюється.

«На екологічні проєкти у світі все ще припадає мала частина благодійних потоків», – зазначила вона. – «Але зараз люди все більше думають про збереження землі та води, про захист видів та охорону довкілля з точки зору кліматичних змін».

Поділитися