Прес-центр

Екологія
14 вересня 2021, 06:05
Глобальне потепління, що призводить до танення вічної мерзлоти, може стати причиною пробудження доісторичних вірусів

Про непередбачувані наслідки цієї тенденції для людства попередив Раї Квон Чунг, радник генерального секретаря ООН з питань кліматичних змін та лауреат Нобелівської премії миру.

«Під товщею багаторічної мерзлоти досі існують різні види вірусів, з якими людство ніколи раніше не зустрічалось, і вони можуть повернутися», – наголосив Раї Квон Чунг. За його словами, неможливо передбачити, який вірус з тих, що існували в доісторичну епоху або сотні тисяч років тому, може невдовзі з’явитися знову.

«Людство має бути готовим до таких викликів та не лише швидко на них реагувати, але й вживати превентивних заходів для упередження можливих негативних наслідків», – підсумував Раї Квон Чунг. Як вважає радник генерального секретаря ООН, в іншому випадку пандемія коронавірусу може стати не останньою в історії людства.

Цікавим є те, що за підрахунками науковців на Землі існує близько 10 в 39 степені (додецильйон) вірусів, які є найпоширенішою і найдавнішою формою життя на нашій планеті. Таким чином, за даними, опублікованими на сайті International Society for Microbial Ecology Journal, вірусів у світі більше, ніж зірок у вивченому Всесвіті, тому вони можуть відтворюватись у кожній екосистемі.

Поділитися