Прес-центр

Буква закону
28 липня 2021, 06:05
Генеральний прокурор зобов’язала прокурорів заздалегідь повідомляти про звернення до суду та виправляти недоліки позову

Відповідні зміни передбачаються наказом № 191 «Про внесення змін до наказу Генерального прокурора від 21 серпня 2020 року № 389 «Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді» від 8 червня 2021 року за підписом Ірини Венедіктової.

Зазначені доповнення та зміни були внесені задля запобігання залишення судами позовів прокурорів без розгляду. Зокрема, відтепер окремо наголошено, що прокурори мають неухильно дотримуватися встановленої законом вимоги щодо попереднього, до звернення до суду, надсилання повідомлення про це відповідному суб’єкту владних повноважень.

Крім того, не пізніше, як за місяць із дня отримання відомостей за своїм останнім запитом, прокурори мають приймати рішення про застосування представницьких повноважень (за наявності підстав) шляхом:

  • подання позову;
  • вступу в справу;
  • оскарження судового рішення.

Разом з тим, за наявності визначених законом підстав щодо обґрунтовано залишених без руху та без розгляду, або повернутих позовних заяв (скарг), прокурори мають у встановлені законом або судом строки вживати заходів для усунення недоліків чи повторного їх подання.

Таким чином, тепер наказ № 389 (зі змінами та доповненнями, внесеними відповідно до наказу № 191) чітко регламентує процедуру звернення прокурорів із позовами до суду в інтересах держави. Відтак, таке визначення наявності підстав для звернення до суду на підготовчому етапі має призвести до зменшення кількості необґрунтованих або передчасних позовів, що подаються прокурорами в інтересах держави.

Поділитися