Прес-центр

Буква закону
14 червня 2021, 06:02
Фізичні особи – підприємці зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів

Первинні документи, що використовуються для нарахування та сплати податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, зберігаються не менш ніж 1095 днів із дня подання податкової звітності.

У разі ліквідації платника податків первинні документи, які зберігалися в органі ДПС, за період діяльності не менш ніж 1095 днів (що передували даті ліквідації), в установленому законодавством порядку передаються органом ДПС до архіву.

Зазначені терміни зберігання первинних документів продовжуються на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених п. 102.3 ст. 102 ПКУ.

Під час заповнення податкової декларації платника єдиного податку – ФОП використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, тому їх дані має бути підтверджено первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролювальні органи під час проведення перевірок згідно з пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ.

Слід зазначити, що у разі незабезпечення зберігання первинних документів до платників податків можуть бути застосовано штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ:

  • незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів із питань обчислення та сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій під час здійснення податкового контролю спричиняють накладення штрафу в розмірі 1020 гривень;
  • ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, призводять до накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.
Поділитися