Прес-центр

Буква закону
24 червня 2021, 06:00
Фінансування системи правосуддя в Україні збільшено на 742 мільйони гривень

Верховна Рада України прийняла відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами» (проєкт закону № 5304 від 25.03.2021).

Зокрема, Документ передбачає збільшення фінансування для забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя на 742 мільйони гривень.

Зазначається, що 600 мільйонів гривень з цієї суми виключено із видатків за КПКВК 3401120 «Підготовка та участь національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх».

Цікавим є те, що первісний текст законопроєкту, прийнятий за основу 27 квітня 2021 року, дещо змінився до другого читання. Так, депутати внесли правки та додали до фінансування ще 142 мільйони гривень – кошти, які раніше були виділені для Вищого антикорупційного суду і Вищого суду з питань інтелектуальної власності, який наразі не здійснює правосуддя.

Відтак, за інформацією Державної судової адміністрації України, зазначені кошти будуть перерозподілені місцевим загальним та апеляційним судам та спрямовані на виплату зарплати працівникам апаратів судів, нарахувань на заробітну плату, а також на придбання поштових марок, конвертів, паперу, оплату поштових послуг тощо.

Наразі Закон підписано Головою Верховної Ради України та направлено на підпис Президенту України.

Поділитися