Прес-центр

Екологія
14 серпня 2020, 10:09
Екологи виступають проти дозволу на введення в експлуатацію газопроводу Nord Stream 2

Німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) 5 серпня 2020 року на своєму офіційному порталі повідомила про скаргу, яку підготувала для звернення до суду. Як відзначається у повідомленні, заява проти дозволу на введення в експлуатацію газопроводу Північний потік-2 вже направлена до вищого адміністративного суду в Грайфсвальді, німецької федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія.

Екологічні експерти DUH вважають, що Гірське відомство міста Штральзунд при розгляді заявки про експлуатацію Nord Stream 2 не врахували нові наукові відомості, які підтверджують неконтрольовані обсяги витоків метану при видобутку, транспортуванні та переробленні природного газу. Адже у січні 2018 року спеціалісти Гірського відомства розглядали лише ймовірність витоків метану в море безпосередньо з самого трубопроводу.

"Ми впевнені, що на підставі актуальних даних не дозволили б експлуатацію Північного потоку-2. Будівництво і використання цього газопроводу — суперечить кліматичним цілям. Необхідно брати до уваги нові методи вимірювання обсягів витоків метану, тому що вони підтверджують негативний вплив трубопроводу на навколишнє середовище", - заявив керівник відділу з питань енергетики та захисту клімату Deutsche Umwelthilfe Костянтин Цергер.

Також DUH закликає винести розгляд цієї справи до Європейського суду.

Поділитися