Прес-центр

Екологія
09 жовтня 2020, 06:03
Еко-проект житлового комплексу з “вертикальним лісом” в Китаї зазнав краху

Інноваційний проект Chengdu's Qiyi City Forest Garden передбачав будівництво унікального "зеленого житла" з великими садами на кожному поверсі. Приміщення ЖК були спроектовані таким чином, щоб рослини мали достатньо місця та води для подальшого росту. Висаджені двадцять видів рослин перетворили фасади будівлі у вертикальний ліс, який мав протидіяти міському змогу та вуличному шуму мегаполісу.

Всі 826 квартир були продані охочим, але наразі там живуть лише 10 сміливих сімей. Решту мешканців від нового житла віднадили зграї комарів, які вподобали екологічний ЖК.

Комах привернула висока вологість і бурхлива рослинність. Крім того, без належного догляду сади почали розростатися ще сильніше та майже повністю заполонили будівлю.

На думку ландшафтного дизайнера Деріла Бейерса, автори проекту припустили декілька помилок.

"У балконів немає надійної дренажної системи, тому рослини затримують воду. До того ж ще до заселення перших мешканців сади розрослися та забезпечили комахам достатню вологість і темряву", — вважає ландшафтний дизайнер. Слід зазначити, що за даними видання Global Times, проект не планується закривати. Керівництво пообіцяло посилити заходи боротьби зі шкідниками та переглянути підхід до вибору рослин та догляду за ними.

Поділитися