Прес-центр

Екологія
07 липня 2021, 06:00
До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуть номер відомостей про оренду земельної ділянки та про емфітевзис

Крім того, він включатиме відомості про обтяження речового права, серед яких:

 • персональні дані про обтяжувача;
 • вид обтяження;
 • предмет обтяження (нерухоме майно, майнові права чи речові права на нерухоме майно, похідні від права власності);
 • зміст обтяження (за наявності);
 • строк дії обтяження (за наявності);
 • підстава для державної реєстрації обтяження – реквізити документа.

Для державної реєстрації права власності у зв’язку з переданням майна у власність юридичної особи як внесок (внесення майна до статутного (складеного) капіталу (статутного фонду), вступні, членські та цільові внески членів кооперативу тощо) додатково подається письмова згода суб’єкта переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення у випадках, передбачених законом.

Крім того, Кабінет Міністрів України змінив правила державної реєстрації прав на землю. Так, у разі державної реєстрації суборенди ділянки чи державної реєстрації оренди землі, набутої на підставі договору, укладеного з емфітевтом, у Реєстр вноситимуть номер відомостей про право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб.

Документи, передбачені статтею 27 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», подаються для державної реєстрації права оренди земельної ділянки, емфітевзису, суперфіцію, набутого:

 • в результаті відчуження такого права її користувачем, заставодержателем (іпотекодержателем) у випадках, передбачених законом;
 • на підставі рішення суду;
 • в результаті примусового звернення стягнення на таке право користування;
 • в результаті спадкування.

Якщо емфітевзис передбачає заборону щодо передання емфітевтом відповідної земельної ділянки в оренду, державна реєстрація заборони передання емфітевтом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду проводиться без подання відповідної заяви про державну реєстрацію обтяження одночасно з державною реєстрацією емфітевзису.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 року № 663 відповідні зміни внесені до:

 1. Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 2. Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
 3. Порядку здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Поділитися