Прес-центр

Екологія
29 червня 2021, 06:02
До 2100 року в Україні може зникнути 97% природних територій існування білок

Про такі наслідки кліматичних змін йдеться в новому дослідженні, опублікованому «Українською природоохоронною групою».

«Методом математичного моделювання українські науковці визначили, що вивірка (білка) звичайна може втратити від 49% до 97% свого ареалу в Україні внаслідок довготривалої зміни клімату», – зазначають автори дослідження.

Крім того, на їхню думку, впровадження дієвої екологічної політики та, як наслідок, найкращий сценарій подолання кліматичної кризи, згідно з яким зростання середньої глобальної температури буде утримуватися в межах 1,5°C до 2100 року, дозволить зберегти лише половину ареалу існування цього виду. Решта сценаріїв розвитку подій, за яких очікується зростання температури щонайменше на 1,8°C, призведуть до збереження лише 3% територій, властивих для проживання білок у нашій країні.

Згідно з дослідженням «Моделювання поширення вивірки звичайної у Східній Європі в умовах зміни клімату», в лісах, де здебільшого проживають білки, з кожним роком підвищується середня температура, а тому зменшується кількість кормових ресурсів. Отже, тварини не зможуть адаптуватися та вижити в нових умовах, оскільки звикли до більш холодного клімату.

Зазначається, що від первісного, властивого цьому виду ареалу існування можуть залишитися маленькі острівці в межах гірських територій України. Також, передбачається, що в наших широтах білки будуть повністю залежати від людей та мешкатимуть лише в міських парках, скверах тощо.

Поділитися