Прес-центр

Ситуація
04 лютого 2021, 07:05
Дистанційна робота по-європейськи

За даними порталу DW, в деяких країнах Європи законодавчо закріплена обов'язкова віддалена робота під час локдауну.

Наприклад, у Франції, починаючи з середини жовтня минулого року, всі співробітники, які можуть працювати з дому, повинні це робити. Виняток складають лише ті професії, котрим для виконання роботи потрібне спеціальне обладнання.

Трохи пізніше таке рішення було прийнято і в Бельгії. Обов'язок працювати з дому пов'язаний не стільки з ризиком зараження на роботі, скільки з поїздками у громадському транспорті в годину пік. Однак, спочатку, попри те, що Home Office був обов'язковим, більшість бельгійців продовжували їздити на роботу.

У відповідь на це уряд вирішив посилити контроль: перевірки офісів компаній проходили без попередніх повідомлень. Штрафи за порушення дуже високі: компанії, які не виконують приписи під час локдауну, повинні заплатити до 48 тисяч євро.

У Шотландії віддалена робота також оголошена обов'язковою. Тут Home Office під час пандемії став стандартом, а не винятком. Виключно в тих випадках, коли робота не може бути виконана з дому, людям дозволено їздити в офіси та на підприємства.

У Португалії, за словами прем'єр-міністра Антоніу Кошта (António Costa), обов'язкова дистанційна робота «введена скрізь, де тільки можливо».

Home Office у Нідерландах — частина корпоративної культури, адже службова ієрархія тут достатньо вільна, а співробітники покладаються на довіру замість контролю. За даними телекомпанії RTL Nieuws, від 45% до 56% відсотків голландців з початком пандемії працюють дистанційно. Крім того, близько 12% від загальної кількості зайнятих — підприємці або люди вільних професій.

Віднедавна віддалена робота стала обов'язковою у Швейцарії. Працювати з дому буде обов'язковим до кінця лютого. Однак, формулювання офіційного документа залишають місце для інтерпретацій. Так, йдеться, що рішення про Home Office «залежить від роду діяльності», а робота з дому повинна «здійснюватися з розумними зусиллями».

Наразі можливість цієї новації обговорюється і в Німеччині. Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Civey, лише незначна більшість німців виступають за обов'язковий Home Office у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Попри те, що багато політиків та відомі німецькі вірусологи закликають законодавчо закріпити можливість роботи з дому, багато німців продовжують їздити в офіси. Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) навіть закликав у своєму зверненні до громадян працювати віддалено, а голова Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері (Frank Ulrich Montgomery) вимагає штрафувати компанії, які заважають переходу на віддалену роботу.

Поділитися