Прес-центр

Цікавий факт
01 липня 2021, 06:01
Державна судова адміністрація України оновила функціонал підсистеми захищеного відеоконференцзв’язку

Про це повідомляється на офіційному сайті відомства. Так, захищену підсистему відеоконференцзв’язку створено ще навесні минулого року, коли в Україні почали запроваджувати карантинні обмеження. А вже з першого квітня цього року її введено в дослідну експлуатацію в усіх місцевих та апеляційних судах.

Такий засіб зв’язку дозволяє всім учасникам судового процесу брати участь у засіданнях, знаходячись поза приміщенням суду.

«За рік використання системи захищеного відеоконференцзв’язку її було допрацьовано та вдосконалено з урахуванням пропозицій і зауважень, які надходили від суддів, адвокатів та інших учасників судових процесів», – зазначив заступник голови ДАС України Сергій Чорнуцький.

Зокрема, в останній оновленій версії запроваджено наступний додатковий функціонал:

  1. Можливість демонстрації робочого столу під час конференції будь-яким учасником, що значно спрощує процес розгляду справ, адже надає їм можливість транслювати фото, відео та аудіо матеріали, які знаходяться на персональних комп’ютерах в онлайн-режимі.
  2. Загальний чат конференції, який реалізовано для забезпечення спілкування організатора та учасників судового засідання короткими текстовими повідомленнями.
  3. Можливість проведення голосування щодо прийняття рішень, який стане в пригоді в ході засідань колегіальних органів, робочих нарад, проведення опитувань тощо. Відтак, організатор конференції матиме змогу створювати анонімні та відкриті голосування.

Цікавими є дані про те, що за словами заступника Голови ДАС України, з початку запровадження підсистеми захищеного відеоконференцзв’язку було зареєстровано понад 30 тисяч користувачів (з них працівників апарату судів – понад 8 тисяч осіб), а також проведено понад 166 тисяч судових засідань з можливістю дистанційної участі сторін процесу. Таким чином, в Україні у середньому щомісячно проводиться близько 12 тисяч сеансів відеоконференцзв’язку, а щотижнево – близько 3 тисяч сеансів відповідно.

Поділитися