Прес-центр

Цікавий факт
24 вересня 2021, 06:05
Державна податкова служба фіксує випадки перевищення обсягів доходів платниками єдиного податку

З 06 серпня 2020 року знято мораторій на проведення податкових перевірок з питань припинення підприємницької діяльності згідно з п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

За даними офіційного вебпорталу Державної податкової служби України (далі – ДПС), у ході таких перевірок фіксуються непоодинокі випадки перевищення платниками податків обсягів доходів, які дозволяють їм перебувати на спрощеній системі оподаткування та звітності. У результаті проведення документальних перевірок, платників податків виключають з реєстру платників єдиного податку та переводять на загальну систему оподаткування.

За перше півріччя 2021 року було виявлено майже 30 таких випадків. Відтак, за результатами зазначених перевірок загалом таким платникам податків було донараховано понад 80 мільйонів гривень по податках та зборах.

Враховуючи вищезазначене, ДПС наголошує на необхідності зберігання фізичними особами – підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, первинних документів та важливості ведення ними обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань.

Згідно зі ст. 292 ПКУ, доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий ним протягом звітного періоду у грошовій формі (готівкою та/або безготівкою), у матеріальній або нематеріальній формі.

Однак, за даними ДПС, більшість платників податків на спрощеній системі оподаткування не ведуть податковий облік та не зберігають первинні документи. Тож, як наслідок, вони не мають можливості зменшити оподатковуваний дохід на суму документально підтверджених витрат, що пов’язані з отриманням доходу, у випадку переведення їх на загальну систему оподаткування. Саме з цієї причини платники податків стикаються з донарахуванням значних сум по податках та зборах.

Слід зауважити, що згідно з п. 1 ст. 44 ПКУ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань. Такий облік ведеться на підставі первинних документів, реєстрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів.

Поділитися